hakkımda

salvador dali - windmill

merhabalar,

 

ben yılmaz dalkıran. internette 2004 senesinden beri kızılsungur, kyzylsungur, kizilsungur, kyzyl, kızıl gibi adlarla bilinirim. bu rumuzu kendim türettim ve google'da "kızıl sungur" sözcüklerini aratırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. kızılsungur ne demek diye sorarsanız latincesi circus aeruginosus olan bir kuş ismi.

 

1986 yılının bahar ayında türkiye'nin erzurum kentinde dünyaya geldim. dört sene burada yaşadıktan sonra çorlu / tekirdağ'a taşındık. altı sene burada yaşadım ve çocukluğumun büyük bir kısmı bu küçük ve şirin ilçede geçti. oldukça mutlu bir çocukluk dönemi geçirdiğimi söyleyebilirim. daha sonra iki sene yaşayacağım sakarya'ya taşındık. ilkokul dört ve beşinci sınıfı burada okudum. sakarya'dan sonra adana'ya taşındık. adana'da yedi sene yaşadım ve ergenlik dönemimin tamamı bu sıcak şehirde geçti. hazırlığı, ortaokulu ve lisenin tamamını adana'da okudum. 2004 senesinde adana'dan taşındık ve şu anda yaşadığım şehir olan istanbul'a geldik. yedi sene zeytinburnu ilçesinde yaşadıktan sonra şimdi anadolu yakasında oturuyoruz.

 

üniversiteye 2005 yılında girdim. 2010 yılına kadar hazırlık da dahil ankara gazi üniversitesinde ekonometri bölümünü okudum. üniversiteyi bitirdikten sonra direkt askerliğe başvurdum. acemiliğimi eğirdir'de mavi bereli komando olarak tamamladıktan sonra şırnak uludere ortaköy'e asteğmen  olarak göreve gittim. buradaki yedi aylık görevimin beş ayı kuzey ırak'taki 2457 metrelik tepeyi savunmakla geçti. şırnak'taki askerliğim boyunca iki kere çatışma gördüm; fakat çatışma içinde bulunmadım.

 

şu an istanbul'un anadolu yakasında oturmaktayım. hayatım boyunca sürekli şehir değiştirmemin sebebi babamın subay olmasından kaynaklanmaktadır.

 

ilgi alanlarım müzik, kitaplar, filmler, diziler, bilgisayar oyunları, programlama dilleri, savunma sanayi - bilhassa silahlar ve savaş araçları - olarak sıralanabilir. havalı silah atışı, koşu ve yüzme ise sporda ilgilendiğim alanlardır.